U Proni Klubu – Bihać (prostorija Start up Studio) 04.10.2020. je održana četvrta radionica „Liderstvo”. Radionicu je predvodio Adis Abdić.

Cilj aktivnosti je bio da učesnici ojačaju svoje liderske osobine, da budu podstaknuti da postanu lideri u svojoj lokalnoj zajednici i kako da se nose sa odgovornostima/izazovima kada si Lider.

Grupa se sastojala od aktivista koji su već lideri u svojoj zajednici. Iskoristili smo ovu radionicu da s njima spoznamo kakve sve vrste liderstva postoje. Podijeljeni u 2 grupe, uz igrokaz, pokazali su neke od vrsta liderstva. Diskutovali smo koja je bolja, zašto ? Izvlačili smo pouke kako biti bolji lider.

Svi članovi grupe su već lideri u svojoj zajednici ili to žele biti pa su im ova znanja, kako kažu, bila veoma korisna.

Ova aktivnost je realizirana projektom YouVolution koji je podržan kroz incijativu #BHRI.