PRONI Centar za omladinski razvoj u okviru projekta “YouVolution” objavljuje poziv za učesnike/ce iz Prijedora, Cazina, Bosanskog Petrovca, Bihaća i Sanskog Mosta

1. Program „Budi akTIvan“ Cazin

Cilj: Podsticanje društvenog angažiranja mladih ljudi od 15 do 25 godina iz Cazina s ciljem doprinosa lokalnoj zajednici, ali i šire.

Lokacija: JU „Gimnazija“ Cazin (učionica/PRONI klub, 1 sprat)

Period održavanja: 31.08. – 30.09.2020. ( 1x sedmično po 2h)

Ukoliko trebate više informacija možete pisati u inbox PRONI DM ili na email idic1@hotmail.com (Aida).

1. Program  „Šta dalje?“ Sanski Most

Cilj: Projekt za cilj ima ukazati mladima od 17 do 18 godina na opcije koje potencijalno mogu iskoristiti nakon završetka srednje škole, ali i na opcije koje se odnose na period njihovog formalnog obrazovanja.

Lokacija: Učesnici će biti naknadno obaviješteni o konačnoj lokaciji aktivnosti u Sanskom Mostu.

Period održavanja: 31.08. – 30.09.2020. ( 1x sedmično po 2h)

Ukoliko trebate više informacija možete pisati u inbox PRONI DM ili na email muhadzicm@gmail.com (Merjem).

1. Program „Budi akTIvan“ Bihać

Cilj: Potaknuti mlade od 15 do 25 godina u Bihaću na aktiviranje i ukazati na značaj aktivizma za razvoj lokalne zajednice.

Lokacija: Start up  Studio/PRONI klub

Period održavanja: 31.08. – 30.09.2020. ( 1x sedmično po 2h).

Ukoliko trebate više informacija možete pisati u inbox PRONI DM ili na email adis_abdic7@hotmail.com (Adis).

1. Program „Budi AkTIvan“ Prijedor

Cilj: Cilj programa je osvjestiti značaj aktivizma i volonterizma kod mladih od 15 do 25 u Prijedoru, te ih motivisati na aktivno učešće u lokalnoj zajednici.

Lokacija: prostorija Omladinskog savjeta Prijedor / PRONI klub

Period održavanja: 31.08. – 30.09.2020. ( 1x sedmično po 2h)

Ukoliko trebate više informacija možete pisati u inbox PRONI DM ili na email marko19basic98@gmail.com (Marko).

1. Program „Centar za sve mlade“ Bosanski Petrovac

Cilj: Pokretanje i otvaranje Omladinskog centra i PRONI kluba Bosanski Petrovac, te poticanje mladih od 15 do 30 u Bosanskom Petrovcu da budu aktivni u radu istih.

Lokacija: prostorije Omladinskog centra u Bosanskom Petrovcu.

Period održavanja: 31.08. – 30.09.2020. ( 1x sedmično po 2h)

Ukoliko trebate više informacija možete pisati u inbox PRONI DM ili na email salihagic2110@gmail.com (Omar).

1. Program „Tvoja prava i odgovornosti“ Bosanski Petrovac

Cilj: Mlade od 15 do 22 godine iz Bosanskog Petrovca upoznati sa njihovim pravima i obavezama.

Lokacija: Dom kulture ili prostorije PRONI kluba (naknadno obavijestimo učesnike)

Period održavanja: 31.08. – 30.09.2020. ( 1x sedmično po 2h)

Ukoliko trebate više informacija možete pisati u inbox PRONI DM ili na email sabinahujic0@gmail.com (Sabina).

Prijave traju do 28.08.2020. i možete se prijavite na OVOM linku.

O detaljima radionice i mogućim izmjenama svi učesnici će biti obavješteni putem email adrese koju navedu u formi. Offline radionice će biti održane u sklade sa sigurnosnim mjerama s obzirom na trenutnu situaciju, i molimo sve učesnike da ponesu svoje maske.

Projekat “YouVolution” je podržan kroz inicijativu BHRI.