Prvi sastanak Međusektorskog Upravnog odbora projekta “Program zadržavanja mladih u BiH – Opšta mobilizacija” održan je 23. i 24. juna, a trenutni članovi odbora su:

– Vladimir Pandurević – Delegacija Evropske unije u BiH
– Aleksandar Bundalo – Udruženje građana Nešto Više
– Jasmin Jašarević – PRONI Centar za omladinski razvoj
– Saša Ačić – Unija udruženja poslodavaca RS
– Milan Batinić – Ministarstvo privrede i preduzetništva Republike Srpske
– Aida Ivčev – Udruženje poslodavaca Brčko distrikta BIH
– Admir Salihagić – International Burch University
– Branka Malešević – Ministarstvo porodice, omladine i sporta Republike Srpske

Članovi na sastanku su se upoznali i razgovarali o trenutnom stanju u oblasti obrazovanja i zapošljavanja mladih u BiH, ali i diskutovali o predstojećim aktivnostima projekta kao što su kampanje, treninzi za mlade, međunarodnoj konferenciji, javnim debatama i ostalo.Drago nam je što imamo predstavnike u upravnom odboru iz različitih sektora i što ćemo nastaviti ovu multisektorsku saradnju do kraja projekta.

Projekat „Opšta mobilizacija“ sprovodi Udruženje građana Nešto Više u saradnji sa PRONI Centrom za omladinski razvoj a projekat finansira Evropska unija u Bosni i Hercegovini.

#opstamobilizacija #eubih #proniyouth #nestovise