“Fotografija je stroga i blistava poezija stvarnosti.” – Ansel Adams

PRONI Omladinski Klub Mostar organizovao je 2 izložbe pod nazivom “Dopusti da ti (po)kažem” u okviru projekta “Kreiraj Sve(mir)”.

Prva izložba otvorena je u galeriji “Rondo” 3.6.2021.godine, a druga u Spomen kući Svetozara Ćorovića 10.6.2021.godine.

Na obje izložbe, izložili smo 15 fotografija od strane 12 mladih autora.

Fotografije imaju za cilj ukazati na prisutne stereotipe i predrasude u društvu, ali i na moguća rješenja.

Zahvaljujemo se svim autorima fotografija i našim partnerima Hrvatski dom Stjepan Kosača i Muzej Hercegovine na gostoprimstvu i ukazanoj pomoći pri realizaciji ovih izložba. Ovo je samo jedan od načina kako možemo podržati mlade u našoj sredini.

Izložba u Spomen kući Svetozara Ćorovića ostaje otvorena svaki dan do 16.6.2021.godine u skladu s radnim vremenom Spomen kuće.

Projekat “Kreiraj Sve(mir)” se realizuje zahvaljujući podršci programa Bosnia and Herzegovina Resilience Initiative (BHRI), koji sprovodi Međunarodna organizacija za migracije (IOM Bosnia and Herzegovina), uz finansijsku podršku Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID Bosnia and Herzegovina).

#PRONI #proniyouth #proniusvakomgradu #youthwork #POKMostar #USAID #IOMBIH